pátek 21. června 2013

Scotland experience.

Nedávno jsem konečně usedla k prázdnému oknu na bloggeru s tím, že vám napíšu něco o Skotsku. Bohužel jsem omylem vymazala příspěvek, co jsem psala v letadle (který si možná někteří z vás stihli přečíst), operace nešla dát zpět, žádný koš tu není a tak mě to rozčílilo, že veškerá nálada psát mě přešla. 
Vracím se tedy až dnes.

Skotsko. Velká zkušenost, skvělé zážitky. Stejně jako Jane se mi více než Glasgow líbil Edinburg. Bohužel většinu času jsme trávili právě v Glasgow a na Edinburg jsme měli opravdu jen pár hodin před odletem. No a několik hodin denně jsme také trávili v menším městečku Motherwell asi 30 min. vlakem z Glasgow, kde sídlí naše partnerská organizace. Tam jsme, ale většinu doby seděli zavření v kanceláři. Dvakrát jsme vyrazili na oběd - jednou do číny, kde byl během oběda otevřen bufet s velkým výběrem naprosto delikátního jídla a jednou v takové skotské hospůdce zaměřené na whisky a skotské speciality (kuřecí prsa s bramborovou kaší a whisky omáčkou bylo jedno z nejlepších jídel, co jsem kdy jedla a musím ještě zpětně poprosit o recept).

Velkou společnou večeři jsme měli v bývalé bance přímo naproti City chambers, tam jsme ochutnali místní národní jídlo haggis (což jsou ovčí vnitřnosti, bramborová kaše a rozmixovaný tuřín), který není tak hnusný jak by se na první pohled mohlo znát. Je to trochu jako náš prejt, jenom člověk nesmí myslet na to, co vlastně jí. No a taky skotský piva, který nejsou špatný - ale český pivo je český pivo, že jo (navíc to tam netočej s pěnou!). Poslední večer jsem samozřejmě musela zkusit taky fish and chips (bez octu ale!) a jeden večer jsme si udělali takovou cider párty na pokoji.

 

Navštívili jsme Primark, což byla nejšílenější akce z celýho Skotska (neuvěřitelnej obchod!), strávili jsme tam dvě hodiny a odcházeli s neskutečným množstvím věcí za pár liber (horší bylo, že jsme jeli s malýma kuframa a neměli jsme to pak kam narvat:-D). Strašlivě nadšená jsem byla z Lushe, kde mají krásný ceny oproti těm českým a kde jsem si koupila nějaký věci na vlasy a sérum na obličej.Lidi ve Skotku jsou hrozně přátelský a komunikativní, což je pro lidi, který se chtějí naučit mluvit ideální (konverzují na baru, za kasou, na ulici - všude). Jak jsem se tý angličtiny bála, tak to pak díky tomuhle bylo úplně v pohodě - mluvit jsem prostě musela a nebylo zbytí:-). Taky jsem se bála, že nebudu rozumět tomu jejich skotskýmu přízvuku, což se taky ukázalo jako zbytečný. Rozuměla jsem fakt v 97% všemu a za chvilku jsem si na to zvykla. Akorát jednou na exkurzi v Recykling factory jsem se setkala s pánem, co mluvil fakt "skotsky" a tomu jsem teda nerozuměla ani slovo, což mu přišlo hrozně vtipný. Viděli jsme Edinburg castle a prošli si starou část města a krááásnej park pod hradem.

 


Na poznávání, ale v rámci pracovního nasazení nebylo tolik času, takže bych tam jela klidně zas. Všichni nám říkali, že hlavně na severu je to super. Počasí jsme měli krásný, sluníčko, teplo a tak (tady v Praze už se schylovalo k povodním a byla tady hrozná zima). Takže návrat do deseti stupňů a neskutečnýho slejváku nebyl nic moc. 

Momentálně jedu dřepovou challenge (dneska jsem dala 140 dřepů) a taky crunch challenge (tam jsem na 80). Snažíme se s K. trošku míň žrát :-D a více sportovat. Už aby to na mě taky bylo trochu vidět!
Plánujeme moře (Egypt v srpnu) a výlet do Itálie do zábavního parku. 
Venku konečně začíná být léto, tak snad to nějakou dobu vydrží.
Viděla jsem už novýho Gatsbyho konečně a byla jsem z toho nadšená.
Hrozně pořád jedeme Modern family.
Přečetla jsem Žítkovské bohyně a pochopila jsem proč jsou z toho všichni tak nadšený. 

2 komentářů :

  1. Taky jsem si minule objednala Lushí sérum na obličej! :) Jsem ráda, že se Ti taky líbil víc Edi! A Primark fakt záleží - někdy tak a jindy onak. Gatsby dobrý, ale smutnej! :( A zkus Parenthood, teď na něm úplně ujíždím! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Parenthood už sleduju dlouho, ten je boží!!! :-)

    OdpovědětVymazat