sobota 2. srpna 2014

Pahýl podruhé.

Kolegova svatba byla moc fajn. Byla v kostele, byla docela komorní a moc jim to slušelo. Každá svatba mě vždycky něčím dostane a nutí mě přemýšlet o tom, jak bych si tu svou představovala já. Přesto si vlastně nedokážu představit, že bych takovou akci doopravdy musela plánovat. Možná jednoho dne - kdo ví...

V týdnu jsme se poměrně neplánovaně sešli s holkama z vejšky na Náplavce. Bylo fajn se vidět po tak dlouhé době takhle pohromadě. Byla jsem na Náplavce letos poprvé (je mi jasný, že musíte kulit oči). Byla tam doopravdy miliarda lidí a pravděpodobně tam v hezkém počasí chodí tak tři čtvrtě Prahy. Můj kamarád, co nesnáší hipstery by tam nevydržel ani minutu. Nicméně jisté kouzlo jsem nakonec stejně našla.Po dlouhé době jsme s K. a T. a L. vyrazili nejdřív náhodně na Spartu, která dala 7 (ano sedm) golů a ve čtvrtek pak na plánovanou večeři k nám do pivovárku. S L. jsme nejdřív jen ve dvou vyzkoušely novou kavárnu Jen, kterou mohu vřele doporučit dál (hlavně Huga) mezitím, co kluci hráli tenis. Večer se nám nad míru vydařil - se vším všudy.

Celý týden jsme s K. taky plánovali prodloužený víkend, abychom se taky někam podívali a nemysleli pořád jenom na práci. Nejdřív to vypadalo na Špindl (ten máme pořád v záloze na někdy jindy), pak na Lipno a nakonec to byl Mácháč. Všechno jsme samozřejmě nechali na poslední chvíli - takže když jsem v sobotu obvolávala kempy a slyšela samé: "né, tady je úplně narváno, místa fakt nemáme!" chytala jsem trošku nerva. Vše ale dobře dopadlo a díky jedné milé paní jsme získali pokoj dokonce v penzionu (a se snídaní). Ubytování sice takové osmdesátkové (místy možná i sedmdesátkové), ale co - na dvě noci to stačilo. Navštívili jsme zajímavé i luxusní restaurace, luštili křížovky, hráli prší, země/město, stavěli vlaštovky, opalovali se, koupali se, četli si (to spíše teda já) a popíjeli margaritu. Víkend přesně podle mých představ. U Máchova jezera jsem byla poprvé a určitě bych se nebránila tam jet někdy znovu. Můžu to tam s klidem doporučit dál!

(rozepsáno a nedospáno minulý týden)

Babi nakonec skoro o týden dřív přebírala nový byt. Takže jsem minulý týden konečně viděla, kam se bude stěhovat. Je to byt moc hezký, ale bude na něm strašně moc práce – bývalí majitelé si s ničím nedělali moc starostí (bohužel ani se základním úklidem). Těším se, až to bude vybavené a zabydlené!

Konečně jsem letos byla v letním kině a to ve Výletním kině Smíchov na výborném filmu Granhotel Budapešt (miluju Anderse). Mělo to rozhodně atmosféru! Sedíte/ležíte na obrovském pytli, popíjíte koktejl, okolo vás nasvícená Praha, břeh Vltavy. Klidně bych v srpnu dala něco dalšího. Co vy a letní kina?

Když už jsem u filmů. Viděla jsem druhý díl nové Planety opic – bylo to drámo a La dolce vita, který mi vůbec nepřišel tak úžasný, jak se o něm říká.

Od zítra tři dny dovolené.

(rozepsáno a nedopsáno tento týden)

1 komentářů :

  1. Já jsem byla letos poprvý v životě v letním kině a to ve Žlutých lázních a bylo to super :)

    OdpovědětVymazat